Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Skarżysku-Kamiennej • ul. Sikorskiego 18 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Kontakt • 986 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Skarżysku-Kamiennej • ul. Sikorskiego 18 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Loading…

Aktualności

Aktualności

Apel do seniorów: „Nie dajcie się oszukać. Bądźcie czujni i rozważni”

Świętokrzyska policja nadal odnotowuje wzmożoną aktywność oszustów, których celem są seniorzy. W celu wyłudzenia pieniędzy przestępcy podszywają się pod policjantów, członków rodziny, a w ostatnim czasie także pod lekarzy.

Jak informuje świętokrzyska policja, tylko w pierwszym kwartale tego roku w naszym regionie odnotowano 15 takich przestępstw, w wyniku których starsi mieszkańcy województwa stracili ponad 750 tysięcy złotych. Policja odnotowała także 53 nieudane próby oszustwa.

Zachęcamy do zapoznania się w poniższym apelem, skierowanym do seniorów przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Jarosława Kalety, któego treść dostępna jest TUTAJ. Do apelu o ostrożność dołącza także prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Czytaj dalej...

Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej

Związek OSP RP, realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych, organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

 

Konsultacje odbywać się będą w trybie on-line i będą transmitowane on-line (szczegóły techniczne podane zostaną wkrótce na stronie www.zosprp.pl).

Problematykę zawartą w ww. dokumencie podzielono na 5 bloków tematycznych.

Dyskusji nad każdym z bloków poświęcony będzie osobny dzień konsultacji.

Harmonogram konsultacji:

  • Blok nr 1 – „Organizacja systemu ratowniczego” – poniedziałek, 10 maja,
  • Blok nr 2 – „Sprawy organizacyjne OSP, mundur, statut” – wtorek, 11 maja,
  • Blok nr 3 – „OSP - finansowanie nadzór, kontrola” – środa, 12 maja,
  • Blok nr 4 – „Działalność społeczna OSP” – czwartek, 13 maja
  • Blok nr 5 – „Dodatek do emerytur” – piątek 14 maja.

 

Początek spotkań – godz. 17.00.

W celu wzięcia udziału w spotkaniu należy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/FnFagEGQfTYfU96L6

Jak informują organizatorzy, w spotkaniu będzie mogło brać udział maksymalnie 50 zgłoszonych. W przypadku większej liczby zgłoszeń – decydować będzie losowanie.

Można się zgłaszać do dyskusji w kilku blokach tematycznych. Zgłoszenia do dyskusji w poszczególnych blokach należy nadsyłać nie później niż na 24 godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Osoby, które wezmą udział w spotkaniach, otrzymają link do spotkania na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.

Źródło: komunikat prasowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej

Czytaj dalej...

Stop koronawirusowi

Do miejskich jednostek trafiła kolejna dostawa środków do walki z koronawirusem. W tej transzy jest to 1400 płynów do dezynfekcji o wartości ponad 26.000 zł.

Płyny trafiły do szkół i przedszkoli oraz innych jednostek podległych miastu. Zostały one pozyskane przez gminę w ramach projektu „Stop koronawirusowi”, realizowanego przez powiat skarżyski w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że w poprzednich transzach do jednostek trafiły już środki ochrony osobistej i środki czystości.

Czytaj dalej...

Przypomnienie o obowiązku odśnieżania dachów

 W związku z występującymi i nadal prognozowanymi opadami śniegu, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości.

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe czy magazyny.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hosting/www/bezpieczne.skarzysko.pl/www/templates/bbizk/html/com_k2/templates/default/category.php on line 191

Telefony alarmowe


  • Policja997

  • Straż pożarna998

  • Pogotowie999

  • Biuro UM19-986

Miejskie centrum monitoringu

W 2005 r. miasto wspólnie z Policją podjęło działania zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego
polegające na rozpoczęciu w mieście budowy systemu monitoringu wizyjnego. Ówcześni włodarze uznali, że monitoring wizyjny stanowi m.in.
narzędzie zwiększające szansę na wykrycie przestępstw i wykroczeń już w momencie ich popełniania a także doskonałe narzędzie prewencyjne.
W 2015 roku Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej zlecił przygotowanie i rozpoczęcie prac modernizacyjnych.

Aktualności

Komunikat o utrudnieniach w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

Komunikat o utrudnieniach w ruchu w zwią…


25 czerwca 2021 roku przez Skarżysko-Kam…

Apel do seniorów: „Nie dajcie się oszukać. Bądźcie czujni i rozważni”

Apel do seniorów: „Nie dajcie się oszuka…


Świętokrzyska policja nadal odnotowuje w…

Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej

Konsultacje społeczne dokumentu określan…


Związek OSP RP, realizując cele statutow…

Stop koronawirusowi

Stop koronawirusowi


Do miejskich jednostek trafiła kolejna d…

więcej informacji

Nasi partnerzy

Kontakt

Media społecznościowe