Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Skarżysku-Kamiennej • ul. Sikorskiego 18 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Kontakt • 986 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Skarżysku-Kamiennej • ul. Sikorskiego 18 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Loading…

Aktualności

Aktualności

Nowoczesny wóz dla skarżyskich strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku pod koniec 2019 roku wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który został zakupiony przy wsparciu finansowym również ze strony miasta. W uroczystym przekazaniu wozu dla skarżyskich strażaków uczestniczył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała nowoczesny ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA, z napędem terenowym i zbiornikiem na wodę o pojemności 8000 litrów.

Oficjalne przekazanie wozu dla skarżyskiej Straży Pożarnej odbywało się 12 grudnia. W uroczystości wzięli udział strażacy, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażą pożarną. Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka.

Nowy samochód kosztował ponad 1 milion 180 tysięcy złotych. Zakup sfinansowano z pieniędzy przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorząd województwa świętokrzyskiego, samorządy miasta Skarżyska i powiatu skarżyskiego oraz Suchedniowa.

W czasie oficjalnego przekazania samochodu komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku Marcin Machowski podkreślał, że skarżyska jednostka posiada obecnie najnowocześniejszy tego typu pojazd w całym województwie świętokrzyskim. Zastąpi on używany dotychczas przez strażaków PSP samochód z 2004 roku, który z kolei zostanie przekazany do jednej z jednostek ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu skarżyskiego.

W czasie uroczystości w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku odsłonięta została tablica poświęcona Janowi Witwickiemu, który w 1899 roku założył pierwszą straż ogniową na terenie osady Kamienna.

Telefony alarmowe


  • Policja997

  • Straż pożarna998

  • Pogotowie999

  • Biuro UM19-986

Miejskie centrum monitoringu

W 2005 r. miasto wspólnie z Policją podjęło działania zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego
polegające na rozpoczęciu w mieście budowy systemu monitoringu wizyjnego. Ówcześni włodarze uznali, że monitoring wizyjny stanowi m.in.
narzędzie zwiększające szansę na wykrycie przestępstw i wykroczeń już w momencie ich popełniania a także doskonałe narzędzie prewencyjne.
W 2015 roku Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej zlecił przygotowanie i rozpoczęcie prac modernizacyjnych.

Aktualności

Można korzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego

Można korzystać z Miasteczka Ruchu Drogo…


  1 czerwca ponownie otworzone zostało …

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem


Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skarży…

Do kogo trafią „strażackie Oscary”? Ruszył konkurs FLORIANY 2020

Do kogo trafią „strażackie Oscary”? Rusz…


  Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Kon…

Nowoczesny wóz dla skarżyskich strażaków

Nowoczesny wóz dla skarżyskich strażaków


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Poża…

więcej informacji

Nasi partnerzy

Kontakt

Media społecznościowe