Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Skarżysku-Kamiennej • ul. Sikorskiego 18 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Kontakt • 986 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Skarżysku-Kamiennej • ul. Sikorskiego 18 • 41 25 20 555 • bezpieczenstwo@um.skarzysko.pl

Loading…

Aktualności

Aktualności

Nowoczesny wóz dla skarżyskich strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku pod koniec 2019 roku wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który został zakupiony przy wsparciu finansowym również ze strony miasta. W uroczystym przekazaniu wozu dla skarżyskich strażaków uczestniczył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała nowoczesny ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA, z napędem terenowym i zbiornikiem na wodę o pojemności 8000 litrów.

Oficjalne przekazanie wozu dla skarżyskiej Straży Pożarnej odbywało się 12 grudnia. W uroczystości wzięli udział strażacy, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażą pożarną. Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka.

Nowy samochód kosztował ponad 1 milion 180 tysięcy złotych. Zakup sfinansowano z pieniędzy przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorząd województwa świętokrzyskiego, samorządy miasta Skarżyska i powiatu skarżyskiego oraz Suchedniowa.

W czasie oficjalnego przekazania samochodu komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku Marcin Machowski podkreślał, że skarżyska jednostka posiada obecnie najnowocześniejszy tego typu pojazd w całym województwie świętokrzyskim. Zastąpi on używany dotychczas przez strażaków PSP samochód z 2004 roku, który z kolei zostanie przekazany do jednej z jednostek ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu skarżyskiego.

W czasie uroczystości w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku odsłonięta została tablica poświęcona Janowi Witwickiemu, który w 1899 roku założył pierwszą straż ogniową na terenie osady Kamienna.

Telefony alarmowe


  • Policja997

  • Straż pożarna998

  • Pogotowie999

  • Biuro UM19-986

Miejskie centrum monitoringu

W 2005 r. miasto wspólnie z Policją podjęło działania zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego
polegające na rozpoczęciu w mieście budowy systemu monitoringu wizyjnego. Ówcześni włodarze uznali, że monitoring wizyjny stanowi m.in.
narzędzie zwiększające szansę na wykrycie przestępstw i wykroczeń już w momencie ich popełniania a także doskonałe narzędzie prewencyjne.
W 2015 roku Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej zlecił przygotowanie i rozpoczęcie prac modernizacyjnych.

Aktualności

Komunikat o utrudnieniach w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

Komunikat o utrudnieniach w ruchu w zwią…


25 czerwca 2021 roku przez Skarżysko-Kam…

Apel do seniorów: „Nie dajcie się oszukać. Bądźcie czujni i rozważni”

Apel do seniorów: „Nie dajcie się oszuka…


Świętokrzyska policja nadal odnotowuje w…

Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej

Konsultacje społeczne dokumentu określan…


Związek OSP RP, realizując cele statutow…

Stop koronawirusowi

Stop koronawirusowi


Do miejskich jednostek trafiła kolejna d…

więcej informacji

Nasi partnerzy

Kontakt

Media społecznościowe