Logo
Wydrukuj tę stronę

Apel do seniorów: „Nie dajcie się oszukać. Bądźcie czujni i rozważni”

Świętokrzyska policja nadal odnotowuje wzmożoną aktywność oszustów, których celem są seniorzy. W celu wyłudzenia pieniędzy przestępcy podszywają się pod policjantów, członków rodziny, a w ostatnim czasie także pod lekarzy.

Jak informuje świętokrzyska policja, tylko w pierwszym kwartale tego roku w naszym regionie odnotowano 15 takich przestępstw, w wyniku których starsi mieszkańcy województwa stracili ponad 750 tysięcy złotych. Policja odnotowała także 53 nieudane próby oszustwa.

Zachęcamy do zapoznania się w poniższym apelem, skierowanym do seniorów przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Jarosława Kalety, któego treść dostępna jest TUTAJ. Do apelu o ostrożność dołącza także prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Copyright © 2015 Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów, zdjęć, filmów zawartych w portalu www.skarzysko.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.

Projekt i wykonanie: agencja yellow tree