Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowoczesny wóz dla skarżyskich strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku pod koniec 2019 roku wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który został zakupiony przy wsparciu finansowym również ze strony miasta. W uroczystym przekazaniu wozu dla skarżyskich strażaków uczestniczył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała nowoczesny ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA, z napędem terenowym i zbiornikiem na wodę o pojemności 8000 litrów.

Oficjalne przekazanie wozu dla skarżyskiej Straży Pożarnej odbywało się 12 grudnia. W uroczystości wzięli udział strażacy, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażą pożarną. Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka.

Nowy samochód kosztował ponad 1 milion 180 tysięcy złotych. Zakup sfinansowano z pieniędzy przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorząd województwa świętokrzyskiego, samorządy miasta Skarżyska i powiatu skarżyskiego oraz Suchedniowa.

W czasie oficjalnego przekazania samochodu komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku Marcin Machowski podkreślał, że skarżyska jednostka posiada obecnie najnowocześniejszy tego typu pojazd w całym województwie świętokrzyskim. Zastąpi on używany dotychczas przez strażaków PSP samochód z 2004 roku, który z kolei zostanie przekazany do jednej z jednostek ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu skarżyskiego.

W czasie uroczystości w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku odsłonięta została tablica poświęcona Janowi Witwickiemu, który w 1899 roku założył pierwszą straż ogniową na terenie osady Kamienna.

Copyright © 2015 Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów, zdjęć, filmów zawartych w portalu www.skarzysko.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.

Projekt i wykonanie: agencja yellow tree