Logo
Wydrukuj tę stronę

Urząd Miasta brał udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „Kryzys 2018”

24 września w skarżyskim Urzędzie Miasta odbywały się ćwiczenia z udziałem policji i straży pożarnej. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w budynku urzędu znajduje się ładunek wybuchowy.

 
Urzędnicy i petenci zostali ewakuowani po tym, jak w budynku stwierdzono silne zadymienie. Na miejsce wezwano straż pożarną i policję. W urzędzie odnaleziono ładunek wybuchowy, którym zajęli się policyjni pirotechnicy. Scenariusz ćwiczeń zakładał również pościg za mężczyzną, podejrzanym o podłożenie bomby.
 
Celem ćwiczeń, które obowiązkowo organizowane są raz na 3-4 lata, było współdziałanie różnych jednostek w warunkach kryzysowych, doskonalenie umiejętności w zakresie podejmowania trafnych decyzji na poszczególnych szczeblach dowodzenia i trening sprawnego działania w sytuacji zagrożenia. 

Copyright © 2015 Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów, zdjęć, filmów zawartych w portalu www.skarzysko.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.

Projekt i wykonanie: agencja yellow tree