Logo
Wydrukuj tę stronę

Miasto pod czujnym okiem kamer

24 nowoczesne kamery pojawiają się na skarżyskich ulicach i placach. Modernizacja miejskiego monitoringu obejmuje 10 lokalizacji, a dzięki nowym kamerom będzie bezpieczniej.

O konieczności usprawnienia istniejącego w Skarżysku monitoringu mówiono od dawna. Zmodernizowane centrum monitoringu znajduje się w podziemiach Miejskiego Centrum Kultury, jednak niezbędna jest dalsza modernizacja i wymiana starych, wysłużonych i niespełniających dzisiejszych standardów kamer.

Nowe kamery już pojawiają się na skarżyskich ulicach. Modernizacja obejmuje 10 lokalizacji, w których w sumie instalowane są 24 nowoczesne kamery:

- skrzyżowanie Alei Piłsudskiego i ulicy Norwida (2 nowe kamery)
- skrzyżowanie Alei Piłsudskiego i ulicy Krasińskiego (2 nowe kamery)
- krzyżowanie ulic Sikorskiego i Norwida (1 kamera)
- skrzyżowanie ulic Paryskiej i Norwida (2 nowe punkty kamerowe)
- rondo Solidarności (2 nowe punkty kamerowe, 2 nowe kamery)
- skrzyżowanie ulic 1 Maja i Towarowej (3 nowe punkty kamerowe)
- skrzyżowanie ulic Czerwonego Krzyża i 1 Maja (2 nowe kamery)
- skrzyżowanie ulic Niepodległości i Sokolej (5 nowych punktów kamerowych)
- skrzyżowanie ulic Tysiąclecia i Sokolej (1 nowy punkt kamerowy)
- plac zabaw Planty (2 nowe punkty kamerowe)

„Oko” kamery jest w stanie dostrzec wszystko, a zarejestrowany obraz często jest wykorzystywany jako materiał dowodowy np. przez policję. Nowoczesne kamery to również nowe możliwości całego monitoringu – będą rejestrowały obraz w dobrej jakości po zmroku, będą posiadały np. funkcję wykonywania średniego pomiaru prędkości pojazdów, czy funkcję wychwytywania niebezpiecznych lub podejrzanych zachowań.

W ramach rozstrzygniętego przez gminę przetargu – oprócz modernizacji monitoringu miejskiego – uzupełniono też pamięć serwerów, przeprowadzone będą prace instalacyjne, konserwatorskie, a operatorzy i administratorzy monitoringu przejdą szkolenie. Wartość całego zadania to blisko 305 tysięcy złotych.

W planach jest dalsza rozbudowa systemu monitoringu.

Copyright © 2015 Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów, zdjęć, filmów zawartych w portalu www.skarzysko.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.

Projekt i wykonanie: agencja yellow tree